Українська мова та література

Пояснювальна записка

Підготовка до ЗНО учнів старшої школи здійснюється у вигляді курсу факультативних занять. Він базується на знаннях та навичках з української мови та літератури, набутих за курс основної школи і призначений для повторення, систематизації та поглиблення всього шкільного курсу з даних предметів.

Зміст курсу відповідає програмі з української мови та літератури, спрямований на формування необхідних загальнонаукових, загально навчальних та соціально-особистісних компетентностей.

Основна функція вчителя полягає в педагогічному супроводі кожного учня в його пізнавальній діяльності, корекції його навчальних досягнень, допомозі школярам актуалізувати необхідні знання, набуті раніше.

В основу факультативного курсу покладено ідею про поетапне узагальню вальне повторення з поглибленням знань з кожної теми. У ході занять вчитель знайомить учнів з програмою факультативу, структурою тексту ЗНО, систематизує знання з тем і розділів шкільного курсу, узагальнює підходи до розв’язання тестових завдань різної складності, формує і розвиває навички самоосвіти, самооцінювання навчальної діяльності за допомогою комп’ютерного тестування, сприяє виробленню в учнів власної стратегії виконання екзаменаційної роботи, розвиває пізнавальні інтереси, що спрямовують учнів до самостійної творчої діяльності.

Реалізується програма факультативного курсу впродовж двох років.

Вивчення кожної теми відбувається поетапно:

І – повторення та систематизація навчального матеріалу;

ІІ – розв’язування  практичних завдань.

Актуальність і практична значимість курсу велика. Реалізація мети і завдань програми дозволить учасникам цього курсу одержувати більш високі результати на уроках.

МЕТА:

Повторюючи, узагальнюючи та поглиблюючи знання учнів з української мови та літератури, формувати особистість, яка вільно володіє виражальними засобами сучасної української літературної мови в усіх сферах життя, підготувати її до зовнішнього незалежного тестування.

ЗАВДАННЯ:

Ø формування усвідомленого ставлення до української мови як інтелектуальної духовної і культурної цінності, потреби знати сучасну українську літературну мову й досконало володіти нею;

Ø розвиток здібностей учнів, їх інтересу до вивчення мови;

Ø поглиблення мовної і мовленнєвої компетенції школярів через узагальнення і систематизацію набутих у середній ланці знань;

Ø удосконалення здатності учнів до самоосвіти, володіння прийомами роботи з навчальною,  науковою та довідковою літературою;

Ø якісна підготовка до ЗНО.