Пояснювальна записка

Підготовка до ЗНО учнів старшої школи здійснюється у вигляді курсу факультативних занять. Він базується на знаннях та навичках з математики, набутих за курс основної школи і призначений для повторення, систематизації та поглиблення всього шкільного курсу з даного предмету.

Запропонований курс систематизує і узагальнює знання учнів на основі вимог «Стандартів галузі «Природничо-математичні дисципліни» і програм вступу до вищих навчаль­них закладів, що особливо актуально при підготовці учнів до незалежного зовніш­нього оцінювання.

Навчання орієнтовано на засвоєння фундаментальних ідей і методів матема­тики та формування умінь розв'язку стандартних і нестандартних задач.

Зосереджуючи свою увагу на практичному використанні попередньо набу­тих знань, доцільно:

-   узагальнити дії над дійсними числами і виразами;

-   показати використання складних відсотків в прикладних задачах;

-   навести приклади спрощення алгебраїчних дробів;

-   ознайомити з прийомами розв'язування і доведення рівнянь і нерівностей різної природи, враховуючи модулі і параметри;

-  звернути увагу на способи побудови графіків і дослідження функцій різної природи.

Основна функція вчителя полягає в педагогічному супроводі кожного учня в його пізнавальній діяльності, корекції його навчальних досягнень, допомозі школярам актуалізувати необхідні знання, набуті раніше.

Реалізується програма факультативного курсу впродовж двох років.

Вивчення кожної теми відбувається поетапно:

І – повторення та систематизація навчального матеріалу;

ІІ – розв’язування  практичних завдань.

Актуальність і практична значимість курсу велика. Реалізація мети і завдань програми дозволить учасникам цього курсу одержувати більш високі результати на уроках.

МЕТА:

·     забезпечити загальноосвітню підготовку учнів;

·      розвинути потенційні і творчі здібності учня, не обмежуючи наперед рівень складності матеріалу, що узагальнюється;

·     виробити в учнів особистий підхід під час використання знань у різних ситуаціях;

·     узагальнити і систематизувати знання і вміння учнів з математики за курс середньої школи;

·     поглиблення знань, розвиток інтересів, здібностей, нахилів та професійне самовизначення.

ЗАВДАННЯ:

Ø формування усвідомленого ставлення до математики;

Ø розвиток здібностей учнів, їх інтересу до вивчення математики;

Ø поглиблення математичної компетенції школярів через узагальнення і систематизацію набутих у середній ланці знань;

Ø удосконалення здатності учнів до самоосвіти, володіння прийомами роботи з навчальною,  науковою та довідковою літературою;

Ø якісна підготовка до ЗНО.

Функції факультативу:

Ø надання безоплатних послуг з поглибленого вивчення математики.